Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruská modrá patří do skupiny krátkosrstých koček.

Hlava má tvar krátkého klínu. Lebka je dlouhá a plochá, z profilu tvoří čelo a nosem konvexní úhel ve výśi obočí. Nos a čelo jsou rovné. Dvorce hmatových chlupů jsou značně zdůrazněné. Brada je výrazná. Uši jsou velké a dost zašpičatělé, široké v nasazení a k lebce postavené kolmo. Jejich kůže je tenká a průsvitná. Vnitřní strana ucha je málo osrstěná. Oči jsou velké, ve tvaru mandle, posazené daleko od sebe, živě zelené barvy. Hlava je posazená na dlouhém , rovném krku.

Tělo je dlouhé, se středně silnou kostrou. Má však graciézní vzrůst a celkově je velice elegantní. Nesmí vypadat hrubě, naopak velmi jemně.

Končetiny jsou jemně tvarované, vysoké, s malými oválnými tlapkami.

Ocas je dost dlouhý, vybíhající do špičky.

Srst je krátká a hustá, velmi jemná, plyšovitě odstávající od těla, měkká a hedvábná. Ruská modrá kočka má dvojitou srst, texturou i vzhledem značně odlišnou od srsti ostatních plemen. Barva srsti je modrošedá, jednotná a čistá, se zřetelným stříbřitým třpytem. Středně modrošedé barvě se stříbrem se dává přednost.

Nosní zrcátko je modrošedé, polštářky tlapek jsou tmavě levandulové.

Toto plemeno po druhé světové válce málem zaniklo. K vyšlechtění původního typu byla v 60. letech ve Velké Británii použita i jiná plemena. Kromě Velké Británie se špičkové ruské kočky chovají i ve Švédsku, a USA. K evropské špičce patří i český chov.

FIFE uznává jedinou barevnou varietu-jednobarevnou modrou. Jiné světové organizace uznávají ruskou kočku v barvě bílé a černé.

Ruská modrá kočka je atlet, je velmi živá, zvědavá, aktivní až do pozdního věku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář